Készség- és képességfejlesztő tréningek

Felső-és középvezetői tréningek

Magabiztos vezetés

(készségek és módszertanok a gyakorlatban)

Változások kezelése a csoportban, változásmenedzsment a szervezetekben

People management és érzelmi tudatosság a vezetésben

Coaching szemléletű vezetés

Kulcs a generációk vezetéséhez A-tól Z-ig

Vezetői kommunikációs helyzetek tudatos kezelése

Munkatársi tréningek

Együttműködési hatékonyság fejlesztése

(De)motiváltak vagyunk? Mit tehetünk, ha extra stressz vagy kiégés fenyeget?

Konfliktuskezelés és asszertív kommunikáció a TA* szemléletében (*Tranzakció analízis)

Értékesítés, tárgyalástechnika korszerű megközelítésben

Kompetenciafejlesztő tréningek (egyéni igény szerint)

Asszertív kommunikáció

A képzésen a résztvevők olyan ismeretekre és készségekre tesznek szert, amelyekkel javítani tudják emberi kapcsolódásaik minőségét, illetve növelni az együttműködés hatékonyságát. 

A program önérvényesítést segítő kommunikációs ismereteket nyújt, mely megkönnyíti a konfliktushelyzetek megoldását, a szándékok és célok nyílt, őszinte megfogalmazását, érzések és igények kifejezését. 

A tréning a tranzakció analízis elméletére épített, gyakorlat orientált készségfejlesztést tűzte ki célul és a mindennapokban azonnal alkalmazható kommunikációs eszköztárat tanít (énközlés, értő figyelem, konfrontáló én-üzenetek, érzelmi tudatosság).

A résztvevők begyakorolják az asszertív kommunikáció technikáit, megtanulják felismerni az üzeneteink rejtett motivációját, szándékát és tudatosítják a határtartás– és együttműködés egyensúlyának fontosságát. 

Konfliktus-és stresszkezelés

A képzés résztvevői tudatosan szembenéznek a mindennapokból ismert stresszoraikkal, beazonosítják a leggyakoribb stressz-tüneteket, megismerkednek saját stresszkezelési –és megküzdési mintázataikkal

Mindeközben megértik, hogy az akut és krónikus stressz hogyan hat rájuk, milyen fizikai-és lelki tényezőkkel vannak összefügésben. 

A program segít felismerni és megtanulni azokat a személyre szabott megoldásokat, stresszkezelési technikákat, amelyekkel sikeresen óvhatják meg egészségüket, és tarthatják fenn, illetve javíthatják saját érzelmi egyensúlyukat.

A program során megismerik a résztvevők a konfliktusaikban tettenérhető szereposztást, konfliktus-kezelési stratégiákat és technikát tanulnak a vereségmentes konfliktuskezelés megvalósítására.

Változás-és válságmenedzsment

A 2 napos készségfejlesztő tréning a változások és válságok kezelésére fókuszál, felkészítve a résztvevőket a gyorsan változó, bizonytalan munkahelyi környezetekre. A program során megtanulhatják, hogyan kezelhetik hatékonyan a vállalati változásokat, miként hozhatnak döntéseket válsághelyzetekben, és hogyan támogathatják csapataikat a nehéz időkben. 

A tréning külön hangsúlyt fektet a stratégiai gondolkodás, a válság-kommunikáció és a vezetői magabiztosság fejlesztésére, hogy a résztvevők felkészülten és sikeresen navigáljanak a kihívások között. 

A cél, hogy a vezetők magabiztosan és eredményesen irányítsák csapataikat a változások és válságok idején, értsék, a változással szembeni ellenállás természetét, képesek legyenek a változás folyamatában beazonosítani önmagukat és csapatukat és megtanulják, hogy a változás különböző szakaszaiban hogyan segíthetik az egyént és a csapatot az elköteleződés felé. 

Vezetői identitás, szerepek és feladatok

A 2 napos vezető tréning segít a vezetőknek tisztázni saját vezetői identitásukat,  hatékonyan kezelni szerepeiket és feladataikat a dinamikus munkahelyi környezetben. 

A program során a résztvevők megismerkednek a vezetői kihívásokkal, és gyakorlati eszközöket kapnak ahhoz, hogy sikeresebbek legyenek a csapatirányításban, a vezetői visszajelzésekben és a vezetői szerepek és stílusok közötti egyensúly megtalálásában. A tréning célja, hogy erősítse a vezetők magabiztosságát és vezetői teljesítményüket.

A képzés teret ad az ADAIR modell alapján definiált vezetői felelősségek tudatosítására, gyakorlati oldalról vizsgáljuk meg, hogy a személyiségkülönbségből adódó egyéni működésmódok hogyan befolyásolják a vezetői attitűdöt, illeve milyen eltérő igényeket támasztanak a vezetettek oldaláról. 

A résztvevők gyakorlatokon keresztül kapnak tükröt a vezetői működésük sajátosságaira, illetve tetten érhetik a vezetői eszköztáruk legfontosabb erőforrásait és hiányosságait. A program kiemelten foglalkozik a vezetői kommunikáció, az elköteleződés és a motiváció kérdésével, valamint a „people-management” fogalmának és tartalmának mélyebb feldolgozásával.

Személyes hatékonyság fejlesztése

A 2 napos készségfejlesztő tréning arra koncentrál, hogyan érhetjük el személyes céljainkat hatékonyabban, miközben optimalizáljuk napi rutinunkat és munkavégzésünket. 

Szembenéznek a résztvevők a tudatos- és tudattalan okokra, melyek gátolják az örömteli hatékony produktivitást, és lehetőséget ad a program megtanulni azok feloldását, leküzdését.   

A program során a résztvevők olyan eszközöket és technikákat sajátíthatnak el, melyek segítségével jobban kezelhetik a munkahelyi és személyes kihívásokat, növelhetik produktivitásukat, miközben az lelki és fizikai egyensúlyt is képesek megtartani, a kiégést megelőzni. A tréning kitér a prioritások kezelésére, a motiváció fenntartására és az energiamenedzsmentre, hogy minden résztvevő képes legyen maximálisan mozgósítani a rendelkezésére álló erőforrásait. 

Önismeret, érzelmi intelligencia fejlesztés

A 2 napos készségfejlesztő tréning célja, hogy egy gyakorlatorientált önismereti kalandozás során a részvevők megértsék saját személyiségük erőforrásait, rejtett tartalékait, érzelmeiket és reakcióikat. 

A programban lehetőség nyílik felismerni azokat a hozott és szerzett mintázatokat, melyek a mindennapi működéseinkben, döntéseinkben, választásainkban tudattalanul is befolyásolnak. Ránézünk azokra a mélyen gyökerező hiedelmekre és érzelmekre, amik segítik vagy akadályozzák a könnyed és örömteli életvezetést. 

A program fejleszti a résztvevők érzelmi tudatosságát, empátiáját, növeli önbizalmukat, mely által javíthatják kapcsolataikat munkahelyi és személyes környezetükben. 

A tréning célja, hogy támogassa a résztvevőket a társas tudatosság által a mindennapi sikeres és boldog életvezetésben, a csapatmunkában és a magabiztos döntéshozatalban.

A program kiváló lehetőség olyan projekt-teamek és munkacsoportok számára, ahol sokszínű, eltérő személyiségű kollégák együttműködését szeretnénk fejleszteni, a konfliktusokat csökkenteni, és biztosítani a leghatékonyabb erőforrás gazdálkodást.   

Együttműködési hatékonyság növelése, csapatépítés

A program célja, hogy az alapvető viselkedési stratégiák hatásának tudatosításával fejlessze a csoport hatékonyságát, javítsa a hangulatot, járuljon hozzá a csoport-, illetve a szervezeti célokkal való azonosuláshoz, növelje a bizalmat és elköteleződést. 

A résztvevők adaptálható és a mindennapi munkafolyamatokban alkalmazható tudást és kompetenciákat sajátítanak el az együttműködés hatékonyságának fokozására, a konfliktusok feloldására, a szándékok érvényesítésére, a problémák megoldására vonatkozóan.

A gyakorlatorientált képzés erősíti a csapatjátékos attitűdöt, illetve a meglévő csoport hatékonyabb együttműködését. A képzés tapasztalatot nyújt a csoportfolyamatokról, a csoportszerepekről, ezáltal biztosítja a lehetőséget a csoport működését gátló vagy a légkört romboló szerepek levetkőzésére és a konstruktív szerepek megtalálására. Megismerik a résztvevők a csoportdinamikai törvényszerűségeket, miközben maguk is a gyorsítósávban haladnak tovább a csoportfejlődés aktuális szakaszain

A program állandó és alkalmi csoportok támogatására egyaránt alkalmas.